Międzynarodowy Miesiąc

Bibliotek Szkolnych

(International School Library Month)

„Książka nas łączy”

Październik 2017 r. w naszej  bibliotece szkolnej :

• Gazetka okolicznościowa – „Książka nas łączy”.
  • Wystawa nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  • Akcja „Podaruj książkę bibliotece” – zachęcamy poszczególne klasy do podarowania bibliotece książki, której nie ma w naszych zbiorach, a którą chętnie przeczytacie Wy i Wasi koledzy. Dedykacja i Wasze podpisy w niej złożone nie pozwolą o Was zapomnieć.
  • Bookcrossing  - masz książki, z którymi  nie wiesz co zrobić ? – przynieś je do biblioteki szkolnej i wzbogać półkę bookcrossingową.
  • Audiobook – od 17 do 20 października na długich przerwach, za pośrednictwem szkolnego radiowęzła, wysłuchamy fragmentów różnych powieści w interpretacji uczniów naszej szkoły oraz fragmentów audiobooków zakupionych w ramach NPRCz.
  • Quiz „Co to za książka?”– zachęcamy do udziału w mini-konkursie, który odbędzie się w dniach od 3 - 5 października w czytelni. Zadaniem uczestników zabawy będzie podanie tytułu oraz imienia i nazwiska „zaszyfrowanych” książek (10 tytułów każdego dnia). Podczas zabawy można korzystać z Internetu!!! Na każdego uczestnika czekają drobne upominki, a na zwycięzcę- nagroda!
  • Spotkanie autorskie –z Jarosławem Prusińskim, autorem powieści fantasy, spotkamy się w drugiej połowie października.
  • Konkurs czytelniczy i plastyczny „Czy znasz twórczość Zygmunta Miłoszewskiego?” - etap szkolny - 25 października.
  • Codziennie w październiku zapraszamy sympatyków biblioteki do wpisywania się do „Bibliotecznej Księgi Życzeń”.

Serdecznie zapraszamy!

------------------------------------------------------

REGULAMINhttp://bp.bialystok.edu.pl/sites/default/files/regulamin_2017_0.pdf

--------------------------------------------------------------------------