Biblioteki Siemiatycz

W roku szkolnym 2006/2007 grupa młodzieży z klas I LO zainteresowała się pomysłem zebrania, opracowania i udostępnienia materiałów dotyczących historii, zbiorów i zasad funkcjonowania wszystkich bibliotek działających na terenie miasta Siemiatycze. Praca nad projektem trwała ponad trzy miesiące, a jednym z jej efektów było wydanie broszury „Biblioteki Siemiatycz. Informator”.

Broszura została zaktualizowana staraniem kolejnych pokoleń uczniów LO w roku szkolnym 2014/2015. Oba wydania informatora dostępne są we wszystkich bibliotekach Siemiatycz.

Poniżej zamieszczamy skrócone i zaktualizowane informacje o siemiatyckich bibliotekach oraz  zachęcamy do ich odwiedzenia.

Biblioteka naukowa

Biblioteki parafialne