Rok 2014/2015

Konkurs fotograficzny

„Okiem fotoreportera – powiat siemiatycki w obiektywie” – to temat IX edycji szkolnego konkursu fotograficznego organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy. Zadaniem uczestników konkursu było w tym roku ukazanie różnych form życia społecznego naszego regionu. Okazało się to dużym wyzwaniem dla młodych fotografów i ostatecznie wpłynęło 16 zdjęć autorstwa sześciu osób.

Jury konkursu zebrało się 19 stycznia 2014 r. w tradycyjnym składzie: przewodnicząca - dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska, Renata Prokopiak – instruktor plastyki, Anna i Jacek Wysoccy – fotografowie.

Po krótkich obradach przedstawiony został następujący werdykt:

I miejsce - Kamila Kamieńska z kl. II A (za zgodność cyklu z tematem, ciekawe i dynamiczne zdjęcia); II miejsce – Justyna Kruszewska z kl. II C (za uchwycenie chwili, ciekawy i śmiały kadr); III miejsce – Luiza Bergcholc z kl. III B (za niezwykły nastrój zdjęć).

Jury przyznało również wyróżnienia za chęć do fotografowania i „artystyczne oko” trzem uczennicom: Patrycji Jankowskiej z kl. I A, Joannie Kochańskiej z kl. III A oraz Małgorzacie Tatarczuk z kl. II C.

Podsumowanie konkursu, ogłoszenie werdyktu oraz rozdanie dyplomów i nagród, miało miejsce 20 stycznia w czytelni szkolnej. Poprowadziła je dyrektor szkoły Bożena Krzyżanowska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Księgarnia „Pod Kasztanem”.