Rok 2015/2016

MMBS 2015

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2015

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony był w tym roku pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą!”. Połowa świątecznego miesiąca, czyli października 2015, upłynęła w naszej bibliotece na remontach i przenosinach, ale warto było! Odnowione pomieszczenia wyglądają elegancko i naprawdę świątecznie.

Remont nie przeszkodził bibliotekarzom w zaproszeniu uczniów do udziału w projekcie „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”. Bohaterką tegorocznej, szóstej już, edycji projektu była polska pisarka fantasy- Ewa Białołęcka. Tradycyjnie zorganizowano również w październiku akcję „Podaruj książkę bibliotece”, w której wzięły udział osoby prywatne oraz klasy. W wypożyczalni przygotowana została ekspozycja książek podarowanych przez uczniów w ubiegłych latach.

Biblioteka wspiera również akcję propagującą czytelnictwo w szkole. 28 października rozpoczęła ją klasa II C. Uczniowie mieli za zadanie wybrać i zaprezentować dwie książki, z których jedna powinna być związana z ich profilem. Mamy nadzieję, że takie akcje zachęcą uczniów do częstszego odwiedzania szkolnej biblioteki i korzystania z jej oferty.

Na początku miesiąca nauczyciele bibliotekarze ogłosili konkurs na hasło promujące książkę, bibliotekę i czytelnictwo. Podsumowanie konkursu miało miejsce 30 października 2015 r. w czytelni szkolnej. W zabawie wzięło udział 19 osób, a nadesłanych haseł było w sumie 26. Jury, w którego skład weszła cała Dyrekcja szkoły (dyrektor Bożena Krzyżanowska, wicedyrektor Bożena Czerkas, wicedyrektor Teresa Urbańska) uznało za najlepsze hasło autorstwa Pawła Tereszkiewicza z kl. III C:

Książki to coś pięknego

Edukują i bawią każdego

Nie traćmy więc czasu w Internecie

i spotkajmy się wszyscy w naszej szkolnej bibliotece

Wicedyrektor Bożena Czerkas wyraziła ogromne uznanie dla wszystkich twórców haseł. Zwycięzca otrzymał dyplom i nagrodę, a wśród pozostałych uczestników konkursu rozlosowano nagrody-niespodzianki.

Pozostałe hasła zgłoszone na konkurs i ich autorzy:

• Lubię książki, więc je czytam. W nich z wyobraźnią się witam. - Natalia Twarowska kl. III ZSZ
  • W dzień powszedni i w niedzielę książka jest twym przyjacielem. Magdalena Warszycka kl. I A
  • Nasza biblioteka szkolna w swoich progach wita nawet największego głąba. Kamila Makiej kl. I A
  • Kto w bibliotece często bywa, temu wyobraźni przybywa. Kamila Makiej kl. I A
  • Słowa znikają, książki pozostają. Anna Jaroszewicz kl. I A
  • Książki, słowa i literki w bibliotece są cukierki. Magda Żebrowska kl. II A
  • Czytajcie książki to się dowiecie co jest najważniejsze na świecie. Julia Laszuk kl. II A
  • Nic nie daje tyle radości co przeczytanie dobrej książki. Łukasz Boguszewski kl. III ZSZ
  • W każdej smutnej chwili książka życie Ci umili. Marcin Moczulski kl.III D, Adam Uściniak kl. IIID
  • Gdy już jest na maksa źle, weź książkę i uśmiechnij się. Dominika Panasiuk kl. III D
  • Niestracony czas to spędzony w bibliotece czas. Kuba Jankowski kl. IIIC
  • Jeśli źle się czujesz, czy też masz gorączkę idź do biblioteki i wypożycz książkę. Emilia Boguszewska kl.III D
  • Nasza biblioteka książkami urzeka. Patrycja Gumieniak kl. III D
  • Kiedy smutno Ci i źle chwyć za książkę, pociesz się! Angelika Osińska kl.III D
  • Kto nie chce o drogę pytać, ten musi dużo książek czytać. Marcin Moczulski kl.III D
  • Książki cienkie czy też grube to jest dobry plan na nudę. Aleksandra Dawidziuk kl.I A
  • Jak to mówi Chodakowska, czytaj książek górę a nie pójdzie Ci w figurę. Aleksandra Dawidziuk kl.I A

Hasła autorstwa Celiny Pietraszko, Julity Kapelko oraz Klaudii Grabowskiej z kl.I B:

• Książka daje do myślenia, więc ją czytaj do znudzenia!
  • Ciekawe książki tutaj mamy, więc je wszystkie przeczytamy!
  • Gdy Cię nuda zżera kup książkę nie bądź sknera!
  • Na jesienne wieczory najlepsze są książki z naszej szkoły.
  • Pełno książek jest na świecie sięgnij po nie drogie dziecię.
  • W naszej szkole książek full, więc przeczytaj chociaż pół.
  • My czytelnię w szkole mamy i chętnie do niej zaglądamy!
  • Z książek mądrość zdobywamy, więc dobre oceny mamy!