Rok 2016/2017

Michał Książek*

Uczestnicy:

Konkurs czytelniczy

25 października odbył się etap szkolny konkursu czytelniczego „Czy znasz twórczość Michała Książka?”, w którym wzięło udział czworo uczniów.Do pierwszego etapu konkursu należało przeczytać książkę Droga 816 oraz zaznajomić się z biografią pisarza. Rozstrzygnięcie tej części zmagań i ogłoszenie wyników miało miejsce 27 października w szkolnej czytelni. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie klasy II C - Aleksandra Kasperuk, Kuba Bergcholc i Dominik Borowski.

Etap wojewódzki miał miejsce w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku 15 listopada 2016 r. W etapie wojewódzkim obowiązywała dodatkowo znajomość dwóch innych książek: "Jakuck. Słownik miejsca" i "Nauka o ptakach". Jak się okazało Aleksandra Kasperuk zajęła 2 miejsce w konkursie.

Konkurs plastyczny

Uczennica Aleksandra Kasperuk z klasy II C wzięła również udział w konkursie plastycznym, w którym należało wykonać plakat promujący twórczość Michała Książka. W tej formie konkursu praca Aleksandry otrzymała wyróżnienie.

*Michał Książek- reportażysta, poeta, kulturoznawca, podróżnik i ornitolog.

Laureaci:

- konkurs czytelniczy