Biblioteki i instytucje

Biblioteka Narodowa


Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku


Miejska Biblioteka Publiczna im. Księżnej Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach


Polona to projekt Biblioteki Narodowej, udostępniający w sieci teksty literackie i naukowe, dokumenty historyczne, czasopisma, grafikę, fotografie, nuty oraz mapy.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 4397 utworów, w tym wiele lektur szkolnych, które trafiły już do domeny publicznej. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Wolne Lektury są również dostosowane do używania na urządzeniach mobilnych.Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Instytut Książki jest narodową instytucją kultury, powołaną przez Ministra Kultury do promocji polskiej literatury na świecie oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.

legalna

 

  

  

 

Kampania społeczna Legalna Kultura - Stale i konsekwentnie promuje kulturę z legalnych źródeł – w kinach, radiu, telewizji, prasie, internecie i przestrzeni publicznej • Od lat prowadzi największy i stale aktualizowany portal w internecie, który umożliwia korzystanie z kultury z legalnych źródeł.• Tworzy – wciąż rozszerzaną i uzupełnianą – Bazę Legalnych Źródeł, dostępną na stronie internetowej. • Edukuje – w szkołach i wyższych uczelniach w całej Polsce oraz w ramach Strefy Edukacji na portalu.

10 niezwykłych bibliotek w Polsce