Konkurs fotograficzny

Trzynasta edycja szkolnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy została ogłoszona w październiku 2018 r. Jej temat przewodni „A to Polska właśnie… W hołdzie Niepodległej” nawiązywał do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na konkurs wpłynęło 12 prac autorstwa pięciu uczennic. Jury obradowało 17 grudnia 2018 r. w składzie: pani Bożena Krzyżanowska- dyrektor szkoły, pan Jacek Wysocki- fotograf, pani Ewa Magdalena Iwaniak- dziennikarka i polonistka. Po emocjonującej dyskusji komisja zdecydowała, że przyznana dwie główne równorzędne nagrody. Otrzymały je: Aleksandra Granatowska z kl. III B i Kamila Komoń z k. I A. W pracach Oli („Milczący krzyż”, „Potęga przeszłości”, „Skrywana tajemnica”) komisja doceniła dobry warsztat i romantyczne spojrzenie, a zdjęcia Kamili („Granica Małej Ojczyzny”, „Pierwszy śnieg”, „Brama do miasta”) zwróciły uwagę  oceniających wyczerpującym potraktowaniem tematu oraz profesjonalizmem wykonania. Jury zwróciło również uwagę na zalety pozostałych prac konkursowych podkreślając m. in. oryginalność ujęcia tematu i ciekawą symbolikę.

Aleksandra Granatowska z kl. III B

foto18 1

Kamila Komoń z k. I A

Foto18 2

Wręczenie nagród książkowych i dyplomów  wszystkim uczestniczkom Konkursu Fotograficznego miało miejsce 20 grudnia w czytelni szkolnej. Pani dyrektor Bożena Krzyżanowska gratulując uczennicom zachęcała wszystkich do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Foto18 3