Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020

 

           Tradycyjnie biblioteka naszej szkoły wzięła udział w obchodach kolejnej edycji MMBS. W tym roku świętowano pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju na październik 2020 zaplanowano skromniejsze niż zazwyczaj wydarzenia, ale  i tak niektóre z nich nie mogły być w pełni zrealizowane. Poniżej zamieszczamy krótką relację- zobacz, jak świętowaliśmy w tym roku.

Gazetka okolicznościowa- „Z książką Ci do twarzy” oraz wystawa „Książki z autografem”

autograf2autograf

StoryJumper- reklama książek z autografami w Internecie

Przez pierwsze dwa tygodnie października opracowywana była, w programie StoryJumper, książeczka reklamująca zbiory z autografem znajdujące się w szkolnej bibliotece. Dwa kolejne tygodnie miały trwać nagrania- czytanie przez uczniów krótkich fragmentów prezentowanych książek. Książeczka powstała, ale na nagranie dźwiękowe musimy poczekać do czasu powrotu uczniów do szkół. Sprawdź, kto życzył czytelnikom naszej biblioteki ciekawej lektury...

   https://www.storyjumper.com/book/read/87396395/5fa53035956ea 

story

Katalog on-line oraz "książkowe Kahooty"

Podczas październikowych lekcji bibliotecznych młodzież poznawała katalog biblioteki szkolnej oraz rozwiązywała „książkowe Kahooty” i inne quizy związane tematycznie z książką i biblioteką.

katalog szukam1

 

katalog szukam

kahoot nowy

kahoo2

Akcja „Tydzień z książką”

Kontynuowana była akcja „Tydzień z książką”-  promująca książki z biblioteki szkolnej na Facebooku i stronie internetowej biblioteki:

facebook listy

Konkurs plastyczny „Relaks z książką”

Na początku października ogłoszono ogólnoszkolny konkurs plastyczny „Relaks z książką”. Zaplanowano pokonkursową wystawę prac i wręczenie nagród w ostatnim tygodniu października, jednak termin ten musiał ulec zmianie. Ciekawe prace, które na konkurs wpłynęły, jury oceni w listopadzie, a rozdanie nagród i wystawa będą mogły odbyć się po wznowieniu nauki stacjonarnej. 

 PODSUMOWANIE KONKURSU

relaks z książką plakat