Konkurs plastyczny "Relaks z książką"

„RELAKS Z KSIĄŻKĄ”

 

Szkolny konkurs plastyczny „Relaks z książką” zorganizowany został w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i trwał przez cały październik. 20 listopada 2020 r. konkursowe jury zdalnie oceniło dwanaście nadesłanych prac. W komisji zasiadały: pani Czesława Daniel- nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach, pani Ewa Magdalena Iwaniak- nauczyciel języka polskiego w naszej szkole i pani Renata Prokopiak- instruktor plastyki w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Po długiej debacie nagrodzono cztery prace:

I Miejsce:  Julia Radziszewska z kl. I C 

Julka 1

Uzasadnienie: Prosta i wymowna kompozycja dzięki oszczędności barw i kształtów, a jednak przemawiająca do odbiorcy jeśli chodzi o intencję. Serce to miłość do literatury, która daje możliwość rozwijania wrażliwości, wycisza i uspakaja. Wprowadza w nastrój marzeń jak wtedy, gdy kompletujemy gwiaździste niebo.

 

II Miejsce - ex aequo: Wiktoria Mulewska z kl. III A

Wiktoria 2

Uzasadnienie: Kompozycję charakteryzuje kontrast barw i kontrast scen: statyczny stos podręczników kontrastuje z dynamiką walczących lub tańczących smoków. Dwa światy. Niewielka osóbka w błękicie zatopiona w treść książki spaja w całość pracę plastyczną. Sugeruje nam stan emocjonalny bohaterki potrafiącej pogodzić obowiązki z przyjemnością. Praca interesująca pod względem kompozycji, zastosowania kontrastów barwnych oraz treści.

II Miejsce - ex aequo: Klaudia Oleksiuk z kl. II G

klaudia 2

Uzasadnienie: Książka wprowadza bohaterkę pracy w inny świat. Zachęca również oglądających kompozycję do wspinania się po schodach, by poznawać światy ukryte na stronicach książek. Praca przemyślana plastycznie i kompozycyjnie. Nadaje się do ilustracji artykułu w czasopiśmie.

 

Wyróżnienie: Aleksandra Oleksiuk z kl. III A

Ola wyr

Uzasadnienie: Spojrzenie na pracę od razu wprowadza odbiorcę w nastrój błogości, relaksu. Chciałoby się chwycić książkę i też czytać. Budowaniu nastroju spokoju i relaksu sprzyja estetyka pracy.

 

 Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują organizatorzy konkursu: nauczyciele bibliotekarze- Ewa Boguszewska i Jolanta Grzymkowska oraz nauczyciel plastyki- Małgorzata Mioduszewska-Scaduto. Rozdanie dyplomów i nagród będzie miało miejsce w bibliotece szkolnej po powrocie do nauki stacjonarnej. O dokładnym terminie wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni.