Konkurs fotograficzny 2021/2022

„Śladami naszych przodków”

Uczestnicy tegorocznej XVI edycji Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Powiat siemiatycki w obiektywie” zmierzyli się z tematem „Śladami naszych przodków”. Organizatorzy, czyli nauczyciele bibliotekarze, czekali na prace do 12 grudnia 2021 r. Zdjęcia musiały przedstawiać architekturę w szerokim ujęciu: budynki sakralne, mieszkalne, gospodarcze, ale także miejsca pamięci, kapliczki, przydrożne krzyże i inne obiekty dokumentujące działalność człowieka.

Na konkurs wpłynęły 22 prace ośmiorga autorów. Jury spotkało się 12 stycznia 2022r. w bibliotece szkolnej, by wybrać najlepsze zdjęcia. Komisja pracowała w składzie: przewodnicząca- dyrektor Bożena Krzyżanowska, Małgorzata Mioduszewska-Scaduto- nauczycielka plastyki oraz Anna i Jacek Wysoccy- fotografowie.

Foto jury

Chociaż uczestników konkursu nie było wielu, to ożywiona dyskusja trwała dosyć długo. Komisja zgodziła się co do tego, że znakomita większość prac była zgodna z tematem, pozostawało wybrać te najbardziej przemawiające do odbiorcy. Ostateczny werdykt jury brzmi następująco:

1 Miejsce - Emilia Komoń (II B) za zdjęcie „Kurhan- cmentarzysko Gotów”

Komisja doceniła bardzo dobrą kompozycję i symbolikę fotografii- brzozy rosnące na kurhanie dają poczucie odradzania się nowego ze starego.

1 Emilia male

Foto Emilka

2 Miejsce Milena Kosińska (III D) – „Pamięci przodków”

Oceniających zachwyciło artystyczne ujęcie oraz doskonała kompozycja zdjęcia.

2 Milena male

3 Miejsce – Szymon Bobiński (I C) – „Dom moich pradziadków”, „Opuszczone gospodarstwo”

Jury zwróciło uwagę na dobrą kompozycję zdjęć i umiejętność uchwycenia i utrwalenia przemijającego czasu.

3 Szymon male1

3 Szymon male2

Foto Szymon

Wyróżnienie – Agnieszka Gumieniak (II A) – „Babcina chata wśród brzózek”

Pracę wyróżniono za dobrą kompozycję, ciekawe ujęcie i umiejętność spojrzenia na przeszłość.

Wyróznienie Agnieszka maleFoto Agnieszka

Wyróżnienie – Marta Rytel (I B) – „Drewniany domek w blasku jesieni”

Komisja zauważyła na zdjęciu ciekawie uchwycone światło oraz urodę samego starego, ale dobrze zachowanego domku.

Wyróżnienie Marta maleFoto Marta

Wszystkie prace można obejrzeć:

Podsumowanie XVI edycji konkursu miało miejsce 20 stycznia 2022 r. w bibliotece szkolnej. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu i wszystkim uczestnikom wręczyła dyrektor Bożena Krzyżanowska.

Foto1

Foto2

Foto wszyscy

Uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy😊