Tydzień Bibliotek 2022

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i zawsze przebiega pod innym hasłem. Tegoroczne brzmi : "BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU". Co roku ogłaszany jest konkurs na plakat promujący kolejną edycję programu. W 2022 decyzją Jury zwyciężył projekt Agaty Małeckiej.

Uzasadnienie werdyktu Jury:

Ciekawie zrealizowana typografia, graficzna anegdota, jak i wyjątkowy klimat sprawiły, że wśród wielu innych profesjonalnych prac, ten plakat wyróżniał się w zdecydowany i przekonywający sposób. Plakat ten w dowcipny i ciekawy graficznie sposób przedstawia temat zawarty w haśle konkursu. Biblioteka jako miejsce szczególne, którego zbiory wykraczają daleko poza wiedzę dotyczącą jedynie Ziemi i jej mieszkańców, gdzie nawet ewentualni sąsiedzi z innych planet znajdą dla siebie coś interesującego.

XIX Ogólnopolski Tygodzień Bibliotek na szkolnym Facebooku:

8 maja

🌷📗📘📙🌷W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8-15 maja 2022). Tegoroczne hasło brzmi "BIBLIOTEKA ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU" 🌷📙📘📗🌷

Agata Malecka plakat

9 maja

🌷📕📗📘🌷XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek🌷📕📘📗🌷
Biblioteka - świat w jednym miejscu.
Nauczyciele o tym wiedzą - uczniowie cały czas to odkrywają 🙂
A Ty???

nauczyciele Tydzien bibl

10 maja                      11 maja                  12 maja