Zaczytana szkoła

logo2

„Zaczytana szkoła” to wydarzenie, które zaplanowane zostało jako jedno z działań przewidzianych do realizacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Podczas cyklicznych spotkań poszczególne klasy będą prezentowały na forum szkoły swoje fascynacje literackie.

GRUDZIEŃ - CZYTANIE 4- klasa 2 A

21 grudnia 2022 r. miało miejsce kolejne czytelnicze spotkanie, tym razem przygotowane przez uczniów klasy 2A.

Czytanie 2A publicz

Uczennice Gabriela Łukijaniuk i Sylwia Koc zaprezentowały fragmenty dwóch interesujących książek.

Czytanie 2A prowadz

Gabriela przeniosła słuchaczy w świąteczny klimat dzięki ,,Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Sylwia przedstawiła propozycję książkową wychowawczyni klasy II A -  pani Iwony Hapanowicz–Charko, miłośniczki natury.

Czytanie 2A prezentacja

Dzięki fragmentom ,,Kwitnącego umysłu " zebrani dowiedzieli się, jak kwiaty wpływają na nasze samopoczucie oraz czym jest hortiterapia. Książka przekazana w darze przez panią Iwonę Hapanowicz–Charko dostępna jest w bibliotece.

Czytanie 2A ksiazka

Ostatnim etapem prezentacji był konkurs, w którym nasi uczniowie i nauczyciele mogli wykazać się znajomością różnych roślin. Wyzwanie podjął Marcin Dołoto z kl. III C, który, z niewielką pomocą publiczności, poradził sobie z pytaniami konkursowymi i wygrał czekoladę. Miłą niespodzianką były słodycze rozdawane przez  Mikołaja na zakończenie spotkania.

Czytanie 2A mikolaj

Prezentację przygotowali: Aleksandra Gilar, Kinga Mickiewicz, Sylwia Koc, Gabriela Łukijaniuk, Bartosz Władysiuk oraz wychowawczyni klasy 2A.

Czytanie 2A organizatorzy

LISTOPAD - CZYTANIE 3 - klasa III C

Dnia 18 listopada 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach naszej akcji, tym razem przygotowane przez klasę 3C.

IIIC widownia

Prowadzący, Oliwia Gajko oraz Marcin Dołoto, przeczytali  kilka fragmentów książki i przenieśli uczestników w tajemnicze miejsce, jakim jest Hogward. Słuchacze nie mieli wątpliwości, o jaką książkę chodzi. Była to oczywiście pierwsza część serii o najsłynniejszym czarodzieju świata, czyli „ Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J. K. Rowling.

IIIC czytaja male

Pan Wojciech Zieleniewski, wychowawca III C i nauczyciel wychowania fizycznego, w bardzo interesujący sposób przedstawił swoją propozycję lektury. „Triathlon : potrójna pasja : od pierwszego treningu do mety” Łukasza Remisiewicza  to książka, po którą warto sięgnąć. Pan Zieleniewski przedstawił drogę, którą  autor przeszedł od osoby z nadwagą, która nie uprawia żadnego sportu do uczestnika wielu maratonów i triathlonów na całym świecie. Ta książkowa propozycja z pewnością może być doskonałą  inspiracją dla młodzieży.

IIIC Wojtek male

Na koniec zebrani mogli sprawdzić swoją wiedzę o Harrym Potterze i jego przygodach. Prowadzący przygotowali Kahoota - mini quiz, w którym wzięli udział uczestnicy spotkania.

IIIC Kahoot male

W zaciętej walce zwyciężył uczeń klasy 3C - Piotr Fiłoc.  Gratulujemy!

IIIC Piotrek male

PAŹDZIERNIK - CZYTANIE 2 - klasa III B

18 października klasa 3B wraz z wychowawczynią p. Justyną Owczarską zaprezentowała książki, które polecają do przeczytania. Prezentację rozpoczęła scenka z książki ,,Ojciec chrzestny". Musimy przyznać, że nasi humaniści to świetni aktorzy!

3B wszyscy

Następnie prowadząca spotkanie Emilia Komoń przedstawiła krótko książkę, z której scena została zaczerpnięta.  Wychowawczyni klasy IIIB   zachęcała do przeczytania książki "Dziewczyny wojenne", przedstawiającą losy 11 Polek w czasach II wojny światowej.

3B prezent

Miłym i zaskakującym akcentem było podarowanie do biblioteki szkolnej, przez organizatorów spotkania, książki pt. ,,Nie umieraj do jutra". Był to prezent z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i miła pamiątka, która na zawsze zostanie w szkole.

3B ksiazka autografy

Jeszcze raz polecamy prezentowane książki: ,,Ojciec chrzestny" Mario Puzo, „Dziewczyny wojenne" , „Dziewczyny z powstania" Anna Herbich

3B publicz

WRZESIEŃ - CZYTANIE 1 - klasa III A

3A prowadzacy male

W czwartek 22 września 2022 r. podczas długiej przerwy odbyło się pierwsze szkolne czytanie, które przygotowała klasa III A wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Sawczuk. Uczniowie opracowali ciekawą prezentacją dotyczącą korzyści płynących z czytania oraz podzielili się swoimi wrażeniami na temat swoich ulubionych książek, a były to: „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa oraz „Mały książę” A. Saint-Exupery’ego.

3A czytajacy male

Szkolne czytanie prowadzili: Agnieszka Gumieniak i Maciej Grzybowski, a fragmenty „Małego księcia”czytały: Marlena Małyszczuk i Weronika Czerwiec.

3A male prowadzacy