Spotkanie autorskie z Maciejem Lasotą

logo2

W piątek 21 października 2022 r. uczniowie klas I B, III A i III B spotkali się online z Maciejem Lasotą- absolwentem naszego liceum i autorem trzech książek.

Link do strony autorskiej https://www.facebook.com/people/Maciej-Lasota-Strona-Autorska/100063774272762/

MaciekL uczniowie male

Maciej opowiedział młodzieży o spełnianiu marzeń, o tym jak to robić, a raczej jak nie utrudniać sobie samemu drogi do realizacji swoich celów. Jego marzeniem było wydać książkę i… udało się! „Przypadki, czyli awarie międzyludzkie”, „Bezczłowiecze” oraz najnowszy „Kryminałek” są już na półkach księgarskich.

MaciekL Julka maleUczestnicy spotkania dowiedzieli się jak powstały książki Maćka, co było inspiracją do ich napisania, jak to się stało, że zostały wydane, chociaż sam Autor o to nie zabiegał. Młodzież miała wiele pytań dotyczących książek Macieja Lasoty, ale także jego fascynacji literackich i czasów spędzonych w liceum.

maciek1 maleOdpowiedzi, z pozoru „luzackie”, przepełnione swoistym poczuciem humoru pozwalały jednak odnaleźć w bohaterze spotkania człowieka wrażliwego, poszukującego odpowiedzi na ważne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Z pewnością poruszyły serca i umysły nastolatków.

MaciekLasota nauczycielki małe

Spotkanie prowadziły licealne profesorki Macieja Lasoty: Justyna Owczarska nauczycielka jęz. angielskiego oraz Edyta Niewińska- nauczycielka jęz. polskiego. Na spotkaniu obecna była również wychowawczyni Maćka - Małgorzta Sawczuk. Wydarzenie zorganizowała Justyna Owczarska przy współpracy z nauczycielami bibliotekarzami.