Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

logo2

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022 przebiegał pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. W naszej bibliotece przygotowano z tej okazji kilka wydarzeń.

Gazetka okolicznościowa „Autorzy piszący o wojnie” i wystawka książek „Literatura o wojnie”

gazetka maleMMBS 2022

Gazetka dziewczyny male

Tematyczne lekcje biblioteczne- podczas październikowych zajęć nauczyciele bibliotekarze przybliżali młodzieży sylwetki i twórczość autorów piszących o wojnie.

ksiazki klasa male

ksiazki czytelnia male

Spotkanie z dr. Maciejem Tołwińskim, absolwentem naszego liceum, a obecnie pracownikiem naukowym  Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

MaciekT male

Konkurs na plakat: „Książki mówią- Nigdy więcej wojny” - SPRAWOZDANIE

Konkurs na plakatMALY

„Zaryzykuj… i przeczytaj!”- akcja mająca na celu promowanie książek z biblioteki szkolnej. Jej uczestnicy czytali w październiku książki o tematyce wojennej, wybierali z nich ważny cytat i wraz ze zdjęciem książki i krótką informacją o niej zamieszczali na szkolnym Facebooku.

RECENZJE UCZNIÓW

zaryzykuj uczniowie male