Konkurs fotograficzny 2022/2023

Tegoroczna XVII edycja Konkursu Fotograficznego „Powiat siemiatycki w obiektywie” przebiegała pod hasłem „Z książką na Podlasiu”. Konkurs ogłoszono w październiku, a prace można było nadsyłać do końca grudnia 2022 r. Tradycyjnie każdy uczestnik mógł zgłosić 3 prace wykonane na terenie naszego powiatu. W tym roku fotografie musiały przedstawiać osobę z książką albo samą książkę na tle architektury lub krajobrazu. Na konkurs wpłynęły 33 zdjęcia jedenastu autorów.

foto jury

Oceniło je jury w składzie: przewodnicząca - dyrektor Bożena Krzyżanowska; Małgorzata Mioduszewska-Scaduto – nauczycielka plastyki; Jacek Wysocki – fotograf. Werdykt komisji konkursowej, która spotkała się w bibliotece szkolnej 18 stycznia 2023 r., brzmi następująco:

foto Agnieszka Miejsce I – Agnieszka Gumieniak kl. III A

Agnieszka male2 "Mnie też chcesz zabić?"

Agnieszka male "Jestem ładniejsza..."

Agnieszka male3

„Z książką na Podlasiu”

foto Natalia Miejsce 2 – Natalia Suwała kl. I D

Natalia male

,,Nad podlaskim stawem''

foto Elwira Miejsce 3 – Elwira Żurakowska kl. III B

Elwira male

"Zaczytanie"

foto Szymon

Wyróżnienie – Szymon Bobiński kl. II C

Szymon male1

"Czekając na pociąg"

Szymon male2

"Książka na Górze Zamkowej"

Szymon male3

"Z widokiem na przejeżdżające pociągi"

foto Julka

Wyróżnienie – Julia Granatowska kl. I B

Julia male

"Podlasie historią pisane”

foto widownia male

Podsumowanie konkursu miało miejsce 9 lutego 2023 r. w bibliotece szkolnej.

foto wszyscy

Dyplomy i nagrody książkowe, zakupione  z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wszystkim uczestnikom wręczyła dyrektor Bożena Krzyżanowska.