MMBS 2023

Październik to święto bibliotek szkolnych na całym świecie. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Biblioteka- tu kwitnie wyobraźnia”. Z tej okazji  w naszej bibliotece przygotowano dla czytelników kilka świątecznych wydarzeń. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć tematycznej gazetki z historią MMBS, plakatami  i zaproszeniem do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

Gazetka MMBS2023 male

Na okazjonalnej wystawce pojawiły się tym razem książki podarowane w  przez uczniów bibliotece podczas obchodów święta w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Ilość darów okazała się naprawdę imponująca, wystawa była chętnie oglądana przez uczniów, komentowano tytuły i wpisy. Nauczyciele bibliotekarze ogłosili ponownie, po kilku latach przerwy, akcję „Podaruj książkę bibliotece”.

Ksiazki dary male

Pani Justyna Owczarska, nauczycielka języka angielskiego, podarowała naszym czytelnikom książkę Pawła Huelle " Talita". Dziękujemy:)

Justyna male

Klasa IIIB, z wychowawczynią panią Alicją Smoktunowicz, przekazała do naszych zbiorów dwie książki: Marty Bijan "Muchomory w cukrze" oraz Laury Nowlin "Gdyby był ze mną". Dziękujemy :)

ksiazki dary 3B male

W bibliotece przygotowano również „słodki dzień”. 23 października każdy, kto wypożyczył książkę mógł liczyć na cukierkowy poczęstunek.

W październiku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w dwóch konkursach. Ogłoszone zostały one na początku miesiąca. Zadaniem uczestników konkursu „Mój nauczyciel w dzieciństwie” było rozpoznanie nauczycieli na zdjęciach sprzed lat. Od 10 do 23 października młodzież mogła oglądać fotografie swoich pedagogów i głosować na specjalnie przygotowanych kartach. Na potrzeby konkursu zdjęcia przyniosło 33 nauczycieli.

Chlopcy maleWyniki male

We wtorek 24 października podczas długiej przerwy miało miejsce podsumowanie konkursu. Publiczność zebrana w czytelni szkolnej obejrzała przygotowaną przez bibliotekarzy prezentację. Swoją spostrzegawczość zdecydowało się sprawdzić 65 osób, które wzięły udział w konkursie. Najwięcej, bo aż 25, z klas drugich. Najczęściej rozpoznawanym nauczycielem okazał się wicedyrektor Krzysztof Derehajło- 42 osoby nie miały problemy ze zidentyfikowaniem go na zdjęciu z dzieciństwa. Tożsamości dójki nauczycieli nikt nie odgadł- okazali się nimi pani Barbara Łuba i ksiądz Maciej Domańszczyński. Stopniowe odkrywanie tajemnic starych fotografii wzbudziło wiele emocji: uśmiechów, okrzyków triumfu, ale i niedowierzania.

Koniec male

Uczestników oceniano w czterech kategoriach: klasy I, II, III i IV. Rekordzistkami w odgadywaniu okazały się dwie uczennice klasy II- Maja Siduniak i Wiktoria Pyszko, które rozpoznały po 22 nauczycieli. W dogrywce jednym punktem zwyciężyła Wiktoria Pyszko. Najlepszy rezultat spośród uczniów klas trzecich (20 właściwych odpowiedzi) osiągnęła Sonia Korol, spośród klas czwartych- Julia Dawidziuk, a spośród klas pierwszych- Maja Oleszczuk. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy wręczyła zwycięzcom dyrektor Bożena Krzyżanowska. Wystawa zdjęć nauczycieli z dzieciństwa oraz podsumowująca prezentacja jeszcze długo cieszyły się zainteresowaniem młodzieży.

Sonia kl 3B male

Nauczyciel kolaz

Drugi konkurs, plastyczny, przebiegał pod hasłem „Moje książki- moje światy”. Do dnia 27 października 2023 r. 9 osób złożyło w bibliotece szkolnej wykonane przez siebie prace plastyczne inspirowane lekturami.  SPRAWOZDANIE