Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. W 1984 roku PEN Club (Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy założone w 1921 roku w Londynie) ustanowił święto, które na pierwszym miejscu stawia i honoruje twórcę dzieła.Dzien pisarzy male

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek to świetna okazja, by pomyśleć o pracy, jaką twórcy wkładają w stworzenie dzieła literackiego.Celem święta jest również promowanie literatury, obrona wolności słowa oraz rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. To również świetna okazja, żeby przypomnieć sobie biografie bardziej i mniej znanych pisarzy, w związku z tym w bibliotece została przygotowana okolicznościowa wystawka.

wystawka male

Uczniowie zaproszeni byli do udziału w naszym 3-dniowym konkursie on-line. Każdego dnia, od poniedziałku do środy, na szkolnym Facebooku umieszczane były konkursowe pytania. Nagrodzona miała być pierwsza prawidłowa odpowiedź umieszczona w komentarzach. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Noblistów :)

ODPOWIEDŹ

Trzykrotnie najszybsza była Wiktoria Filińska z IVB (w środku) – tegoroczna maturzystka z klasy humanistycznej. GRATULUJEMY !

Wiktoria male