"Czytanie jest THE BEST" 2024

Dwie uczennice z naszej szkoły, Sonia Korol i Justyna Kurzelewska, wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Czytanie jest THE BEST!”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku przy współpracy z TNBSP Oddział w Białymstoku i Fundacją „Sąsiedzi”. Konkurs towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku.

Nadesłane prace, zgrupowane w czterech kategoriach wiekowych, ocenione zostały przez profesjonalne jury składające się z pracowników Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku. W kategorii D (szkoły ponadpodstawowe) uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat  promujący XI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Podczas oceny brano pod uwagę zgodność z tematem, poziom artystyczny, estetykę, pomysłowość i oryginalność pracy. Obie prace uczennic naszego liceum zostały zauważone i przyznano im dwie z czterech równorzędnych nagród głównych. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu odbyło się 4 czerwca 2024 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Nagrody i wyróżnienia wręczali laureatom: pisarz Grzegorz Kasdepke oraz prezes Fundacji ,,Sąsiedzi" Andrzej Kalinowski. 

 

Wyniki konkursu

 

Gala rozdania nagród

 

Sonia Korol kl. IIIB

Sonia

Justyna Kurzelewska kl. IIIC

Justyna22