Gazetka okolicznościowa
My i nasze zainteresowania
Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „My i nasze zainteresowania”. W poniedziałek 7 października o tym, co robi w wolnym czasie opowiedziała nauczycielka matematyki pani Małgorzata Kościaniuk oraz nauczycielka biblioteki pani Ewa Boguszewska. Panią Małgorzatę Kościaniuk od dzieciństwa pasjonują robótki ręczne- haft krzyżykowy, szydełkowanie i robienie na drutach. Niesamowite efekty jej pracy uczestnicy spotkania mogli obejrzeć na prezentacji i na żywo.
Pani Ewa Boguszewska swój czas wolny poświęca gotowaniu, pieczeniu, uprawianiu ogródka oraz obserwacjom przyrody. Bohaterem prezentowanych filmików był m.in. gniewosz plamisty, dziki lokator stosu kamieni- wąż rzadko spotykany na Podlasiu.
Zwykłe czynności, ale wykonywane z sercem sprawiają ogromną radość!
16 października 2024, podczas drugiego spotkania z cyklu „My i nasze zainteresowania” o tym, co robią w wolnym czasie opowiedziały panie: pedagog szkolna Krystyna Kiendyś oraz Jolanta Grzymkowska- nauczyciel bibliotekarz. Pasją pani pedagog od najmłodszych lat są puzzle. Wciąż układa je z niegasnącą namiętnością, teraz z mężem, dziećmi oraz… kotem. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z układania puzzli, wysłuchać śmiesznych historii oraz zobaczyć niektóre efekty zabawy puzzlami.
Pani Grzymkowska natomiast, jak przystało na bibliotekarza, nie wyobraża sobie życia bez książek. W wolnych chwilach uwielbia czytać, ale także pracować w ogrodzie i obserwować przyrodę. Przy okazji robi tysiące zdjęć:). Niektóre z nich uczestnicy spotkania mogli zobaczyć na przygotowanej prezentacji.
Trzecie spotkanie z cyklu „My i nasze zainteresowania” odbyło się we wtorek 22 października 2024 r. podczas długiej przerwy- w bibliotece szkolnej oczywiście. O tym, co lubi robić w wolnym czasie opowiedział nauczycielka języka angielskiego pani Urszula Burakowska. Dla wielu uczniów naszej szkoły nie jest tajemnicą, że pani Burakowska kocha muzykę: słucha, śpiewa, tańczy i gra na wielu instrumentach.
Podczas spotkania w bibliotece opowiedziała młodzieży o różnych, także tych mało znanych, instrumentach perkusyjnych. Prezentowane filmiki pokazały, jak one brzmią w zespole muzycznym i w jakich kulturach są używane. Djembe, cajon, bodhrάn, darbuka- takie cudeńka można było zobaczyć, usłyszeć, ale także dotknąć, a nawet nauczyć się troszkę na nich grać, gdyż pani Urszula Burakowska przeprowadziła krótkie warsztaty dla chętnych.
W poniedziałek 28.10.2024 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce czwarte, ostatnie już, spotkanie z cyklu „My i nasze zainteresowania”. Tym razem o tym, co robią w wolnym czasie opowiedziały: Justyna Owczarska, nauczycielka języka angielskiego oraz Ola, uczennica klasy maturalnej.
Pani Justyna Owczarska, zgodnie ze swoim pedagogicznym i filologicznym wykształceniem, lubi uczyć i czytać. Swoimi literackimi fascynacjami podzieliła się z uczestnikami spotkania, a dwie z wartych przeczytania książek podarowała bibliotece szkolne. Dziękujemy! Dowiedzieliśmy się też, ile frajdy daje bieganie na nartach czy… MORSOWANIE i jakie korzyści można z nich wynieść. Pani Owczarska opowiedziała również o tym, jak pokonywanie kolejnych barier oraz miłość do zwierząt mogą kształtować osobowość.
Pasją Oli, uczennicy klasy czwartej, jest przede wszystkim szeroko pojęta grafika. Ola rysuje i maluje rozwijając swój talent podczas zajęć plastycznych, dzięki czemu już teraz odnosi sukcesy w konkursach. Realizuje się też poprzez sport, jeździ z pasją na rolkach i uprawia lekkoatletykę. Znajduje jeszcze czas na zajmowanie się swoimi ukochanymi zwierzakami- kotem i psem oraz z wielkim zaangażowaniem gra w gry komputerowe zachwycona… oczywiście ich grafiką (!) .
10 października - Dzień Gier Planszowych
Czym jest Dzień Gier Planszowych?
To coroczne święto miłośników gier planszowych obchodzone 10 października i wspierane przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i inne miejsca spotkań graczy w całej Polsce. Gry planszowe to nie tylko sposób na relaks, ale także rozrywka rozwijająca wiedzę i wyobraźnię. To prawdziwy sport intelektualny, który angażuje kluczowe dla myślenia obszary, takie jak pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. Ponadto spotkania przy grach planszowych są idealną okazją do spędzenia czasu z ludźmi w różnym wieku. WIĘCEJ- https://www.dziengierplanszowych.pl/
Jak się okazało wśród naszych uczniów są również sympatycy gier planszowych. 10 października odwiedzili oni szkolną bibliotekę i spędzili czas na wspólnej grze. Dużym powodzeniem cieszył się "Catan", specjalnie przyniesiony na ten dzień, którego zakup niektórzy już zaplanowali :).